ПРО НАДМІРНІ МАТКОВІ КРОВОТЕЧІ
Менструація – єдиний випадок в природі, коли кровотеча є здоровою і природньою. 🌹
Проте для значної кількості жінок ця кровотеча виходить за межі здорового відшарування функціонального шару ендометрію матки і призводить до анемії, втоми і інших проблем зі здоров’ям.
ГІПЕРМЕНОРЕЯ (інтенсивна маткова кровотеча, коли прокладки чи тампони треба міняти щогодини) не є здоровою. Чому це трапляється?
Якщо говорити про причини надмірних кровотеч, які можуть порушити сон, соціальне життя та продуктивність роботи /навчання, не кажучи вже про енергетичний рівень, то їх безліч. Очолюють список причин гормональні порушення, дисбаланс естрогену та прогестерону, який найчастіше зустрічається на протилежних кінцях репродуктивного життєвого циклу: у підлітковому віці та в пременопаузі.
ЯКЩО ВИ МОЛОДІ, НАВЧІТЬСЯ ВЕСТИ КАРТИ І ЧЕКАЙТЕ…
Гормональний дисбаланс під час підліткового віку зрозумілий. На думку акушера-гінеколога Урсули Соттонга, європейського експерта із природного планування сім’ї, жіноча циклічна модель гормональних змін може досягати повної зрілості (стабільності) аж до 25 років (це змушує задуматись, як гормональний контроль над народжуваністю вплине на цей процес дозрівання…).
Якщо у Вас тільки розпочалися менструації, чергування інтенсивних та легших кровотеч може бути нормальним. Слідкуйте, наскільки відрізняються кровотечі у кожному місяці, здійснюючи записи в мобільному додатку або на паперовому календарику. Може виявитися, що, хоча деякі місяці є дуже важкими, спостерігається загальна тенденція до помірності.
ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНОЇ ПРИЧИНИ НЕРЕГУЛЯРНИХ КРОВОТЕЧ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ
Мерилін Шанон, інструктор з анатомії та фізіології в Університеті штату Індіана Пурджу та автор книги «Плідність, цикли та харчування», заспокоює жінок, кажучи, що можна пояснити переважну більшість надмірних кровотеч.
Міоми матки, синдромом полікістозних яйників, «овуляція прориву», понижена функція щитовидної залози і залишення гормональної контрацепції є тими причинами, що викликають незвичайні кровотечі. Це може бути також дефіцит лютеїнової фази або навіть викидень. Ось чому розуміти свою плідність та співпрацювати з лікарем чи консультантом справді корисно.
Карта спостережень є першою підказкою, щоб з’ясувати, чому інколи з циклом відбуваються дивні речі. Виявлення причин дає можливість провести ефективну діагностику та лікування будь-якого з цих станів шляхом призначення біологічно ідентичних гормонів, щоб доповнити будь-який дефіцит, а в деяких випадках і медичними процедурами.
ПЕРШ ЗА ВСЕ СЛІД ВИКЛЮЧИТИ ЕНДОМЕТРІОЗ
Іншою можливою причининою важких кровотеч є ендометріоз, гінекологічне захворювання при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару стінки матки) розростаються поза межі цього шару, включаючи фаллопієві трубки, яйники, сечовий міхур та кишечник. Ці клітини ендометрію реагують на естроген так само, як і ті, що перебувають в матці, що призводить до додаткових кровотеч – часто важких або тривалих – або запалення в місцях, не пов’язаних безпосередньо з репродукцією.
Ендометріоз вражає від 2 до 10 відсотків жінок і є частою причиною безпліддя. Це звучить жахливо, але це факт. Біль в області тазу є найбільш поширеним симптомом ендометріозу. Найгірше те, що проходить близько семи років щоб діагностувати ендометріоз і почати лікувати цю причину кровотечі та дискомфорту.
Однією з причин такої тривалої затримки діагностики та лікування є те, що страждаючій жінці перш за все призначають синтетичні гормони для регуляції та пригнічення кровотеч, або ставлять внутрішньоматкову спіраль. Усе це перешкоджає виявленню ендометріозу як причини, і тому запобігає лікуванню реальної причини.
Використано матеріал з сайту https://naturalwomanhood.org.