Перерваний статевий акт: ефективність та наслідки
Як каже Вікіпедія, перерваний статевий акт (ПСА, лат. coitus interruptus) — це один з найдавніших природних методів контрацепції, суть якого полягає у виведенні статевого члена з піхви до початку еякуляції.
Метою таких дій є недопущення потрапляння сперми в статеві шляхи жінки і, відповідно, уникнення зачаття.
Найчастіше користуються таким методом наступні категорії людей:
- Віруючі, у яких категорично негативне ставлення до абортів, спіралей та гормональної контрацепції.
- Чоловіки, які не хочуть погіршувати здоров’я жінки більш агресивними засобами.
- Існують певні «національні пріоритети», тобто країни з особливо поширеним використанням даного методу (Туреччина, наприклад).
- Чоловіки, які хочуть самостійно тримати ситуацію під контролем, бо бояться, що жінки їх обдурять і завагітніють.
Переваги цього методу контрацепції:
- Він завжди доступний (особливо виручає, коли немає інших засобів під рукою)
- Не потребує матеріальних затрат
- Завдає менше шкоди для здоров’я жінки порівняно з таблетками та спіралями
- Є протизаплідним, а не абортивним засобом
- Простий у користуванні (не треба вивчати складних інструкцій)
Про недоліки – трохи нижче :).
Ефективність.
Для того, щоб оцінити ефективність будь-якого засобу контрацепції, застосовується індекс Перла. Він відображає кількість непланованих вагітностей у сотні пар протягом року при застосуванні даного методу. Так от, для перерваного статевого акту індекс Перла (практична ефективність) становить 15-40%. Існує навіть думка, що якщо пара постійно користується лише цим методом і не завагітніла протягом року, можна підозрювати понижену плідність.
Отож, чому вагітніють жінки, якщо еякуляція відбувається поза жіночим організмом?
Є дві причини:
- Несвоєчасне виведення статевого члена з піхви
- Наявність сперматозоїдів у передеякуляторній рідині, яка виділяється під час збудження чоловіка.
Стосовно останнього фактору можна почути різні протилежні думки. Хоча існують конкретні дослідження на другої причини. Наприклад, у відділенні акушерства та гінекології, у Rajavithi Hospital, було проведено дослідження, в якому взяли участь 42 здорових чоловіків. Активні рухливі сперматозоїди в передеякуляторній рідині були виявлені у 7 з них (16,7%). (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27266214).
Враховуючи цей факт, можемо стверджувати: настане зачаття чи ні, залежить від того, чи присутній в даний момент плідний слиз в організмі жінки (і від Божої волі, звичайно). Річ у тім, що перед овуляцією (протягом 6 днів), коли в яйнику відбувається розвиток яйцеклітини, залози шийки матки виробляють т.зв. плідний слиз. Він є сприятливим для життєдіяльності сперматозоїдів. Вони можуть жити в таких умовах до 7 діб і чекати на вихід яйцеклітини. Відповідно статеві стосунки у цей період, навіть із застосуванням перерваного статевого акту, можуть завершитись зачаттям дитинки.
Наслідки.
З точки зору наслідків, то у цьому методі вони порівняно з іншими методами контрацепції, є для чоловіка одними з найважчих.
Статеві стосунки, які для чоловіка є не лише моментом найбільшого єднання, але також моментом розслаблення та певної розрядки, перетворюються на місце великого зосередження, постійного контролю та напруги. Чоловік має велике психоемоційне навантаження, оскільки саме від його контролю ситуації та швидкості реакцій залежить ефективність застосування методу (на його думку).
Як наслідок, статеві стосунки не приносять розслаблення та повного задоволення. Має місце страх перед небажаною вагітністю. І нерідко сама вагітність. Постійний контроль призводить до виникнення проблем з еякуляцією (передчасна еякуляція), а часом і до імпотенції. На думку андрологів, захворювання простати в першу чергу пов’язані із тривалим застосуванням перерваного статевого акту.
У багатьох випадках поступово втрачається бажання статевої близькості, що зовсім не сприяє розвитку сімейної гармонії та єдності між чоловіком та жінкою.
Остання перебуває не в набагато кращому становищі. Часто виникають ситуації, коли жінка перебуваючи в збудженому стані, позбавляється можливості логічного продовження і відповідно повноцінного завершення статевого акту. Це все чинить вплив на її психічний та емоційний стан, спричиняє застійні явища в тазу, зниження статевого потягу . Не отримує і такої корисної для неї сперми.
Акушер-гінеколог Олена Волженіна розглядає ще й психологічні аспекти даного методу. Переривати статевий акт є абсолютно протиприродно. У ньому повинна бути певна динаміка: розвиток -завершення – розслаблення. Якщо ж чоловік звикає переривати себе на півдорозі, так починає вести себе і в буденному житті: не досягати цілей, перестає бути успішним. Він наче боїться досягти результату. Аналогічна ситуація і з жінкою. Вона не приймає, не зберігає, включає контрацептивний спосіб мислення.
Отож, якщо у плідний період такі стосунки абсолютно неефективні, а в неплідний зачаття не відбудеться в будь-якому випадку, то чи заслуговує такий метод на увагу і використання?
Звичайно, щоб не боятися відкритих статевих стосунків, треба мати знання про свою плідність. А їх можна здобути, вивчаючи симпто-термальний метод розпізнавання плідності. Тоді чітко знаючи свої плідні та неплідні періоди, можна планувати статеві стосунки без будь-яких «допоміжних» засобів.
Дізнатися більше про симпто-термальний метод розпізнавання плідності: https://irynatabaka.in.ua/pro-simpo-termalnuy-metod-rozpiznavanya-plidnosti
Пройти короткий тест, щоб зрозуміти, чи підійде цей метод Вам: https://goo.gl/forms/ey9LJ11zABN9TK0g1.
Дізнатися про навчальний курс: https://irynatabaka.in.ua/kurs-les
Записатися на безкоштовну консультацію: https://goo.gl/forms/CmFIAYLlbQWdvLr22
З повагою, консультант з ППС, Ірина Табака