“Віагра” – не вихід або що робити, коли з’явилися ознаки імпотенції
Якщо на панелі приладів автомобіля загоряється лампочка «Немає мастила», кожен водій знає, що потрібно негайно зупинитися і усунути проблему.
Коли ж чоловік стикається в своєму житті з еректильною дисфункцією (простіше кажучи – з імпотенцією), він швидше піде в аптеку за Віагрою, аніж до лікаря. Втрачаючи при цьому дорогоцінний час і своє здоров’я. А насправді це теж серйозний сигнал організму.
У цій статті поговоримо саме про цю неприємну та незручну для обговорення проблему. В чому суть? Які причини? Що робити, щоб її попередити і щоб позбутися.
Суть еректильної дисфункції (далі в тексті – ЕД) в тому, що чоловікові стає важко досягти відповідної ерекції або неможливо її утримати протягом достатнього часу, щоб здійснити статевий акт.
Іноді еректильна дисфункція розвивається поступово. Однієї ночі може знадобитися більше часу або більше стимулювання, щоб отримати ерекцію. Іншого разу ерекція може бути не такою стійкою, як зазвичай, або вона може закінчитися ще до оргазму. Коли подібні труднощі виникають регулярно, необхідно звернутися до лікаря. Перебороти сором, страх і отримати допомогу. Бо ціна питання насправді дуже висока.
Очевидно, що говорити про це неприємно, та й сам факт сприймається певним чином як чоловіче фіаско. Проте говорити вкрай важливо: і з лікарем, і з дружиною. Завдання першого – допомогти знайти причину та її усунути. А другої – підтримати і запевнити, що все буде добре!
Отож, першим пунктом вирішення проблеми є адекватне до неї ставлення. Це не кінець світу, а лише чергова трудність на життєвій дорозі. Яка вирішується.
Причини
Щоб зрозуміти причини, пригадаймо, що потрібно для того, аби нормально відбувався процес ерекції.
Цих складових кілька: здорові судини, нервові імпульси, статеві гормони та сексуальне бажання. Детальніше ми розглядаємо цей механізм на онлайн-курсі з природного планування сім’ї «Формула любові». Користуючись нагодою, запрошую:
https://irynatabaka.in.ua/kurs-pryrodnoho-planuvannya.
Отож, збій будь-якої складової призводить до загального збою системи.
Тому еректильна дисфункція насправді може сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров’ям. Серед них:
- Проблеми серцево-судинної системи (у 30% випадків)
«ЕД може бути сигналом, що в судинах щось відбувається: високий тиск, атеросклероз » – каже д-р Марк Гарнік, ізраїльський професор, що спеціалізується на питаннях урологічної онкології.
Високий артеріальний тиск, високий рівень цукру в крові, високий рівень холестерину та високий рівень тригліцеридів можуть пошкодити артерії серця (викликаючи інфаркт), мозку (викликаючи інсульт) та ті, що ведуть до статевого члена (викликаючи ЕД). Ці показники треба тримати під пильним контролем.
- Цукровий діабет.
Високий рівень цукру може вплинути на нерви та судини, задіяні в процесі ерекції. Чоловіки з цукровим діабетом стикаються з ЕД у більш ранньому віці, ніж чоловіки без нього.
- Захворювання простати, перенесені операції, рак – безпосередньо пов’язані з еректильною дисфункцією. Цю тему будемо розглядати окремо, але кількома словами скажу, що проблеми з простатою виникають на грунті частого практикування перерваного статевого акту та мастурбації. Про це теж детально говоримо на курсі «Формула любові».
Серед інших причин еректильної дисфункції:
- Пcихологічні та емоційні, такі як стрес, тривожність, проблеми в стосунках, депресія.
- Побічна дія медикаментів. Якщо Ви проходите який-небудь курс лікування чи вживаєте якісь ліки та постійній основі, уважно ознайомтеся з розділом Побічні дії. Ряд ліків впливають на ерекцію, наприклад ліки для лікування депресії або зниження артеріального тиску
- Куріння. Звужує судини, що може спричинити або погіршити еректильну дисфункцію. . Куріння також знижує рівень оксиду азоту, від якого залежить приплив крові до пеніса.
- Ожиріння. Люди з ожирінням на 40% частіше страждають ЕД
- Вікові фактори. З віком тканини стають менш еластичними, а нервова комунікація сповільнюється.
- Нещасні випадки, інші хвороби
Профілактика та лікування через спосіб життя
При появі найменших проявів еректильної дисфункції Harvard Health радить перш за все змінити спосіб життя, а саме:
- Почніть займатися фізичною активністю. Sexual Medicine у 2018р.розповідав про дослідження, яке стверджує, що 40 хв фізичної активності 4 рази на день протягом 6 місяців може значно покращити стан справ. Причому не принципово, які це вправи і якої інтенсивності. Серед успішних прикладів – біг, плавання, швидка ходьба.
- Почніть ходити пішки. Згідно з одним з Гарвардських досліджень, лише 30 хвилин ходьби на день пов’язано зі зниженням ризику ЕД на 41%. Інші дослідження показують, що помірні фізичні навантаження можуть допомогти відновити сексуальну працездатність чоловіків середнього віку з ожирінням з ЕД.
- Харчуйтеся правильно. У Массачусетському дослідженні збільшення вживання фруктів, овочів, цільного зерна та риби – з меншою кількістю червоного та обробленого м’яса та рафінованих круп – зменшило ймовірність розвитку ЕД.
- «Розмір має значення», тому позбудьтеся зайвої ваги і тримайте форму. У чоловіка з 42-дюймовою талією на 50% більше шансів мати ЕД, ніж у чоловіка з 32-дюймовою талією. Ожиріння підвищує ризик розвитку судинних захворювань та діабету – двох основних причин ЕД.
- Тренуйте м’язи, мова не лише про біцепси. Важливо мати міцне тазове дно. У британському дослідженні три місяці виконання вправ Кегеля (які зміцнюють м’язи тазового дна) два рази на день у поєднанні з відмовою від куріння, схудненням, обмеженням алкоголю – показало непогані результати.
- Обмежте або виключіть алкоголь.
- Перестаньте палити.
- Любіть життя і тих, хто поряд. Насолоджуйтесь кожним днем, бо він неповторний і має стільки шансів для росту та розвитку!
Наскільки розповсюджене це явище?
Оцінити наскільки розповсюджена ця проблемами можна на основі даних інших країн світу, де люди звертаються до лікарів в таких випадках і ведеться облік. До прикладу, в США близько 30 млн. (!!!!!) чоловіків страждають еректильною дисфункцією (за даними, опублікованими в Harvard Health) . Якщо взяти до уваги, що чисельність чоловічого населення близько 140 млн., то виходить близько 20%…
Як і в кожній життєвій ситуації, стикнувшись з еректильною дисфункцією, чоловік має вибір. Впасти в депресію, зіпсувати стосунки, знищити самооцінку та позбавити життя радості. Або взяти себе в руки, обстежити стан свого здоров’я, позбутися поганих звичок і стати ще сильнішим та щасливішим, ніж до того. Бажаю правильних рішень, успіхів та здоров’я!
З турботою про Вас, Ірина Табака, вчитель методу розпізнавання плідності. 💖