Чому так часто доводиться чути, що методи природного планування сім’ї «не працюють»?

Спілкуючись з людьми, я виділила для себе 3 основних причини, чому методи природного планування сім’ї нібито «не працюють»:
- Люди мають загальне уявлення про ППС, читали в книжках, але не мали змоги вникнути в нюанси, бо не проходили навчання.
- Користуються своїм методом – поєднують самоспостереження із застосуванням контрацепції у плідний період (а це все, вибачте, не є дотриманням правил методу).
- Під «природним плануванням» розуміють речі, які до нього ніякого відношення не мають: використання додатків у смартфонах, підрахунки в календариках і т.п.
Отож, зупинимось на необхідних умовах ефективності застосування ППС:
- Якісне навчання
- Ретельні спостереження
- Ретельний облік
- Спільна мотивація
- Любляча взаємодія
Саме якісне навчання є першою необхідною умовою, оскільки дає можливість навчитися враховувати різні нюанси, які не описані в літературі. Окрім теоретичної частини, сюди входять заняття з інтерпретації карт, які у великій кількості розв’язуються в якості домашнього завдання і коментуються консультантом. Після навчання парі надається 3-місячний супровід, протягом якого можна отримати відповіді на питання стосовно своєї ситуації, виявити необхідність звернення до лікаря і просто навчитися жити по-новому.
Ретельні спостереження та облік є наступним кроком. Саме такий відповідальний підхід дозволяє зібрати достатню кількість інформації для ефективного застосування методу.
Спільна мотивація та любляча взаємодія – чинники, що стосуються атмосфери в сім’ї та якості стосунків між чоловіком і дружиною. Не можемо говорити про яку-небудь ефективність, якщо чоловік не знає, про що йдеться та не розуміє суті методу. Наполегливо рекомендується парам проходити спільне навчання. Це допомагає чоловікам відкрити для себе світ подружньої інтимності, розуміти, що відбувається з жіночим організмом, знати, коли можна мати інтимні стосунки, спонукає до дисципліни. А також формує неспоживацький підхід до статевої сфери. До спільної мотивації також відносяться однаковий погляд членів подружжя на плани щодо народження дитини чи відкладення вагітності. У люблячій взаємодії чоловік, особливо на початку, допомагає дружині опанувати метод, навчитися здійснювати спостереження регулярно, що особливо важливо, коли в сім’ї малі діти. Серед таких пар спостерігається значно менший відсоток розлучень, оскільки застосування методу ППС сприяє гармонічним стосункам та зміцненню сім’ї. Побутує навіть думка, що пари, які опанували такий спосіб життя, здатні подолати будь-які інші життєві труднощі…